ارتباط IP-to-IP بین دو عدد گیت وی FXS و FXO نیوراک

توسط: |آخرین به روز رسانی: 1396/12/10
به اشتراک گذاری در:

هدف از این سناریو برقراری ارتباط بین گیت وی FXS و FXO می باشد. بدین ترتیب که هریک از پورت های FXS قادر باشد با دیگر پورت های FXS در ارتباط بوده و از طریق پورت های FXO با خطوط شهری PSTN تماس برقرار کند. تماس های ورودی نیز از طریق FXO به FXS منتقل شود.

 

دقت داشته باشید  که در سری های MX8A/HX4E پورت wan دستگاه به سویچ شبکه متصل گردد.

wan

مرحله اول :

پس از وارد شدن به گیت وی   FXS در منوی Basic بخش Network آدرس IP را به 192.168.1.218 و آدرس گیت وی را به 192.168.1.1  تغییر دهید

network_iptoip

 

 مرحله دوم :

از منوی Line  به بخش Feature وارد شوید، سپس تیک Registration را غیر فعال نمایید،  دقت نمایید که تیک های مربوط به CID، Call Hold، Caller ID display، Call waiting فعال شوند.(در این مثال داخلی های fxs با سری 8000 فرض شده اند شما میتوانید از هر سری دیگری در سناریوی مورد نظرتان استفاده کنید.)

line_iptoip

 

 مرحله سوم :

از منوی Routing وارد بخش Routing Table شده و دستورالعمل های ذیل را تایپ نمایید.

FXS_ROUTE

 مرحله چهارم :

 پس از وارد شدن به گیت وی   FXO در منوی Basic بخش Network آدرس IP را به 192.168.1.217 و آدرس گیت وی را به 192.168.1.1  تغییر دهید.

network_fxo

 

 مرحله پنجم :

از منوی TRUNK  به بخش phone number وارد شوید، سپس تیک Registration را غیر فعال نمایید، با توجه به شکل دقت نمایید که تیک های مربوط به Caller ID detection و Echo Cancellation فعال شده باشد. در بخش inbound handle میتوان تماس را مستقیم به یک داخلی فرستاد یا از گزینه second stage dialing استفاده کرده و یک فایل صوتی به منظور استفاده از تلفن گویا(IVR) استفاده نمود.

 

TRUNK

voice_prompt

 مرحله ششم :

از منوی Routing وارد بخش Routing Table شده و دستورالعمل های ذیل را تایپ نمایید.

ROUTE-FXO_1

 

نویسنده : فناوران رهیاب سیستم اسیا


نظرات کاربران
ارسال نظر